ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​ចូលរួម​ជា​វាគ្មិនកិត្តិយស​ក្នុងវេទិកា​ពិភាក្សា “និន្នាការ​អភិវឌ្ឍន៍​នៃ​វិស័យ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​នៅ​កម្ពុជា”
បន្ទាប់ពីទទួល​បានលទ្ធផល​យ៉ាងលេចធ្លោ​ក្នុងពិព័រណ៍នៅ Cyprus និង​ហុងកុង ក្នុង​ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៨ កន្លង​មក ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​មានកិត្តិយស​យ៉ាងខ្លាំង​ដែលត្រូវបាន​អញ្ជើញ​ឲ្យធ្វើ​ជា​វាគ្មិនកិត្តិយស​ក្នុងវេទិកា​ពិភាក្សា ក្រោម​ប្រធានបទ “និន្នាការ​អភិវឌ្ឍន៍នៃ​វិស័យឧបករណ៍​និស្សន្ទ​នៅកម្ពុជា” ក្នុងខែនេះ។ វេទិកានេះ​ត្រូវបានរៀបចំ​ឡើងនៅថ្ងៃទី ១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ ឯសណ្ឋាគារ​សូហ្វីតែល ភូគីត្រា ភ្នំពេញ ដោយ​គណៈកម្មការមូលបត្រកម្ពុជា ក្នុង​គោលបំណង​ផ្សព្វផ្សាយ​ការអប់រំ និងផ្តល់ព័ត៌មាន​ពាក់ព័ន្ធ​ក្នុងវិស័យនេះ​សម្រាប់​វិនិយោគិនកម្ពុជា។
ក្នុងវេទិកានេះ ឯកឧត្តម ស៊ូ សុជាតិ អគ្គនាយកនៃ​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា និងលោក Stephanus Paulus Lumintang នាយក​ប្រតិបត្តិ​នៃ​ផ្សារហ៊ុន Jakarta Futures Exchange បានឡើង​ធ្វើបទបង្ហាញ​សំខាន់ៗក្នុងកម្មវិធី។ ជាមួយគ្នានេះដែរ លោក Neph Vargas នាយក​ផ្នែកទីផ្សារ​របស់​ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​បានឡើងចែករំលែក​ពីគុណតម្លៃនៃ​ទីផ្សារ​ឌីជីថល​នៅក្នុង​វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ហើយលោក ជា ពន្លក នាយកប្រតិបត្តិ​នៃក្រុមហ៊ុន​ក៏បានចូលរួម​បទពិភាក្សា​ឱកាស​វិនិយោគ​ក្នុងស្រុក ជាមួយនឹង​វិនិយោគិន​បរទេស​ជាច្រើន​រូបផងដែរ ដោយបាន​ផ្តល់ជូនភ្ញៀវ​កិត្តិយស​ទាំងអស់​នូវព័ត៌មាន​ទីផ្សារ​យ៉ាងសំខាន់។
នៅចុងបញ្ចប់​នៃកម្មវិធី គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​បានប្រគល់ពានរង្វាន់​អនុស្សាវរីយ៍​ជូនដល់​វាគ្មិនកិត្តិយស ដើម្បីជា​ការអរគុណ​សម្រាប់​ការចូលរួមចំណែក​របស់​វាគ្មិន និង​ជាការបញ្ចប់​កម្មវិធី​ប្រកបដោយ​ភាពជោគជ័យ​សម្រាប់​វេទិកា​ទាំងមូល។ ឆ្លៀតក្នុង​ឱកាស​ដ៏មាន​តម្លៃនេះ អ្នកជំនាញ​និងស្ថាប័ន​មក​ពី​វិស័យ​នានា បានបង្កើតសម្ព័ន្ធភាព​យ៉ាងល្អ​ជាមួយ​នឹង​ភ្ញៀវ​កិត្តិយស និង​វាគ្មិន​នៅថ្ងៃនោះ​ផងដែរ ។
ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ប្តេជ្ញា​បង្កើនការយល់ដឹងអំពី​ទីផ្សារ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ ក៏ដូចជា​និន្នាការ​អភិវឌ្ឍន៍របស់​វិស័យ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​សម្រាប់​ទាំង​ប្រជាពលរដ្ឋ​កម្ពុជា និង​វិនិយោគិន​អន្តរជាតិ។ នា​ថ្ងៃអនាគត ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងរៀបចំ​ពិព័រណ៍អន្ដរជាតិ​បន្ថែមទៀត ដើម្បី​បង្ហាញពី​ឱកាសវិនិយោគ​ដ៏អស្ចារ្យ​របស់​ប្រទេសកម្ពុជា។

Goldwell Capital Joins The SECC Forum At Sofitel Phnom Penh Phokeethra
After the successful exhibitions in Cyprus and Hong Kong last May 2018, Goldwell Capital participated as one of the guest speakers and panelists in “Potential Of Derivatives Marketing In Cambodia’s Financial Sector” Forum held last June 15, 2018 at Sofitel Phnom Penh Phokeethra. This forum was organized by the Securities and Exchange Commission of Cambodia (SECC) as part of the continuous education and information drive for the benefit of investors in Cambodia.
H.E. Sou Socheat, Director General of Securities and Exchange Commission of Cambodia (SECC) and Mr. Stephanus Paulus Lumintang, President Director of Jakarta Futures Exchange (JFX) delivered their keynote address to the participants during the event.
Dr. Neph Vargas, Marketing Director of Goldwell Capital, discussed about the value of Digital Marketing for Financial Sector. Mr. Punlok Chea, Chief Executive Officer of Goldwell Capital, joined the panel discussion addressing the inquiries with regard to the topic: Local Opportunities For International Players.
The forum was concluded with the presentation of momento to guest speakers and panelists. The audiences from different companies and organizations had the opportunity to network themselves with the guest speakers and other participants of the forum.
Goldwell Capital is committed to increase awareness and to broaden the knowledge of both Cambodians and foreigners about the potential of derivatives market in Cambodia. Furthermore, Goldwell Capital will be joining more international exhibitions to showcase investment opportunities in Cambodia.