ហ្គោលវែល​ចូលរួម “កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ហិរញ្ញវត្ថុ​ឆ្នាំ ២០២០” នៅ​មីយ៉ាន់ម៉ា ដើម្បី​ពិភាក្សា​ពីទស្សន​វិស័យ​សម្រាប់​ទីផ្សារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅឆ្នាំ ២០២០
នៅថ្ងៃទី ៧ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២០ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ត្រូវបានអញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម “កិច្ចប្រជុំកំពូល​ហិរញ្ញវត្ថុ​ឆ្នាំ ២០២០” ដោយ​ក្រុមហ៊ុន New World Financial Group និង​ជាវាគ្មិនកិត្តិយស​ក្នុងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា​ជាក្រុមផងដែរ។ កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះ​ត្រូវបានរៀបចំឡើង​នៅសណ្ខាគារ Rosewood ទីក្រុង Yangon ប្រទេស​មីយ៉ាន់ម៉ា ដោយ​បានទាក់ទាញ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ក្នុងវិស័យ​ពាណិជ្ជកម្ម និង​អ្នកជំនាញហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ​ជាង ២០០ នាក់ មកពីទូទាំង​ពិភពលោក ដើម្បីចូលរួម​ចែករំលែក​ការយល់ដឹង និង​ការវិភាគរបស់​ខ្លួនលើស្ថានភាព​អភិវឌ្ឍន៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​ពិភពលោក។
ក្នុងឱកាសបើក​កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះ លោក U Min Htike Aung អគ្គនាយក​ក្រុមហ៊ុនNew World Financial Group បាន​ឡើងថ្លែងសុន្ទរកថាថា ខ្ញុំមាន​សេចក្តី​សោមនស្សរីករាយ និង​កិត្តិយសយ៉ាងខ្លាំង​ដែលបានធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ​នៃការរៀបចំកិច្ចប្រជុំកំពូល​នេះ ដោយនេះ​មិនត្រឹមតែជា​ឱកាសដែលញ៉ាំងឲ្យអ្នកជំនាញ​ក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ​ធ្វើការផ្លាស់ប្តូរយោបល់គ្នា​ប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងជាឱកាសដែល​នាំយកមកនូវព័ត៌មាន​ទីផ្សារថ្មី និងឱកាស​វិនិយោគសម្រាប់វិនិយោគិន​ទាំងអស់ផងដែរ។ បន្ទាប់មក លោក George Black ប្រធាន​ទីប្រឹក្សាហិរញ្ញវត្ថុ​នៃក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល រួមជាមួយអគ្គនាយក​ក្រុមហ៊ុនNew World Financial Group អភិបាល​ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង នាយកប្រតិបត្តិជាន់ខ្ពស់​នៃក្រុមហ៊ុន First Bin Zayed Gold និង​អ្នកជំនាញកំពូលៗ​ជាច្រើន​រូបទៀត បានធ្វើការ​ពិភាក្សាយ៉ាងរស់រវើក​លើប្រធានបទ “ទស្សនវិស័យ​ទីផ្សារ ២០២០” ។ ជាកិច្ចចាប់ផ្តើម លោក George Black បាន​ចែករំលែក​ការព្យាករណ៍ និងការវិភាគ​ប្រកបដោយ​វិជ្ជាជីវៈ ចំពោះ​ការធ្លាក់ចុះរបស់​ផ្សារហ៊ុន​អាមេរិក និង​ការកើនឡើង​នៃតម្លៃមាសក្នុង​ពេលថ្មីៗនេះ ។ អ្នកចូលរួម​ទាំងអស់បាន​យល់ស្របនឹងមតិរបស់លោក ព្រមទាំង​ទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍​យ៉ាងច្រើនផងដែរ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកក៏បាន​លើកឡើងផងដែរ​ថា ទីផ្សារមីយ៉ាន់ម៉ា​មាន​សក្តានុពល​អភិវឌ្ឍន៍​យ៉ាងខ្លាំង។ ក្នុងឆ្នាំ ២០២០ ប្រទេស​មីយ៉ាន់ម៉ានឹងបន្តបង្ហាញ​ពីសក្តានុពលវិនិយោគ​ដ៏ប្រសើរបំផុតទៅកាន់​ពិភពលោកទាំងមូល ដែលជាឱកាស​សម្រាប់វិនិយោគិន​ក្លាយជាអ្នកមាន។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុននាំមុខគេក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​បានធ្វើដំណើរ​ទៅកាន់ប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា​ជាច្រើនលើក ដើម្បីរៀបចំសិក្ខាសាលា​អប់រំហិរញ្ញវត្ថុ ជាមួយស្ថាប័នរដ្ឋ និងស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ​ក្នុងស្រុក ក្នុងគោលបំណងផ្សព្វផ្សាយ​ពីទស្សនៈ និងចំណេះដឹង​វិនិយោគជូនដល់វិនិយោគិន និងលើកកម្ពស់ចំណេះដឹង និង​ការយល់ដឹងរបស់​ប្រជាជនក្នុង​តំបន់ពាក់ព័ន្ធនឹង​ការជួញដូរឧបករណ៍​និស្សន្ទ ក៏ដូចជា​បទពិសោធន៍នៃការវិនិយោគលក្ខណៈអន្តរជាតិជូន​ដល់វិនិយោគិនមីយ៉ាន់ម៉ាផងដែរ។ ក្នុងគោលបំណងរួមគ្នាបង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​និងធ្វើឲ្យប្រសើរឡើង​នូវការត្រួតពិនិត្យ និងគោលនយោបាយនៃប្រព័ន្ធវិនិយោគ​ហិរញ្ញវត្ថុនៅមីយ៉ាន់ម៉ាតាមរយៈ​ការផ្លាស់ប្តូរ និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ក្រុមហ៊ុននឹងបន្តខិតខំបង្កើត​ទីផ្សារជួញដូរហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកបដោយ​ភាពជំនាញ ស្ថិរភាព និងច្នៃប្រឌិតជូន​ដល់វិនិយោគិនគ្រប់រូប។

Goldwell Capital was invited to Myanmar to attend “Finance Summit 2020” and explore the financial market outlook of 2020
- 2020-03-07
On March 7, 2020, Goldwell Capital was invited by New World Financial Group to participate in the “Finance Summit 2020” and was honored to be a guest speaker at panel discussion. The summit was held at Rosewood Yangon, Myanmar, which attracted around 200 business leaders and international financial experts from all over the world. They gathered to share future market insights and analyze the development trend of the global financial system.
During the summit, Mr. U Min Htike Aung, Managing Director of New World Financial Group, delivered a great speech on the stage to express his great honor to host this summit, which provided a solid platform for top-level executives from various business sectors to engage with each other and explore diversified global business opportunities, as well as absorb the most updated financial market information to investors. Themed “Annual Market Outlook 2020”, Mr. George Black, Chief Financial Advisor of Goldwell Capital, and the Managing Director of New World Financial Group, the Director of Cambodian Derivatives Exchange, the Senior Executive Officer of First Bin Zayed Gold had an extensive discussion. Mr. George Black first shared accurate predictions and professional analysis of the recent decline in US stocks and gold in the discussion and the audience recognized and benefited a lot. He also expressed that the development of local economy in Myanmar is significantly rising and there is massive potential in Myanmar financial market. For the coming year, Myanmar will continue to showcase its excellent investment landscape, so as to attract more investors to capture the precious opportunities.
As the leader in the financial industry, Goldwell Capital has travelled to Myanmar frequently to organize financial seminars for educational purpose with local financial government institutions and massive enterprises. It aims to optimize the supervision and policy-makings of Myanmar’s financial investment system through international exchanges and cooperation, so as to create a professional, stable and innovative financial trading market for investors.