សិក្ខាសាលា“ ១+ ១> ២” ស្តីពីវិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​ហានិភ័យ​លើ​ការ​វិនិយោគ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកប​ដោយ​ប្រសិទ្ធភាព
ទីតាំង៖ មជ្ឈមណ្ឌល​សហប្រតិបត្តិការ​កម្ពុជា-ជប៉ុន (CJCC)
នៅថ្ងៃទី ២៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០១៨ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​បានរៀបចំសិក្ខាសាលា​មួយស្តីពីការអប់រំ​សម្រាប់ការ​វិនិយោគ​ហិរញ្ញវត្ថុ ក្រោម​ប្រធានបទ “យុទ្ធសាស្ត្រ​វិនិយោគ៖ ១+ ១> ២” នៅមជ្ឈមណ្ឌល​សហប្រតិបត្តិការ​កម្ពុជា – ជប៉ុន (CJCC)។ សិក្ខាសាលា​នេះ ត្រូវបានរៀបចំ​ឡើងក្នុង​គោលបំណង​ផ្តល់ការអប់រំ​សម្រាប់​ការវិនិយោគ ដោយផ្តោត​សំខាន់ធ្វើយ៉ាងណា​ឲ្យវិនិយោគិន​ទទួលបាននូវ​ការយល់ដឹង​កាន់តែស៊ីជម្រៅ​អំពីទីផ្សារ​ជួញដូរ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ និងវិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​ហានិភ័យ​នៃ​ការ​វិនិយោគ​ប្រកប​ដោយ​ប្រសិទ្ធភាព។
គណៈកម្មការមូលបត្រ​កម្ពុជា (គ.ម.ក) ផ្តោត​សំខាន់លើការ​លើកកម្ពស់​ការអប់រំចំណេះ​ដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​ជូនដល់​សាធារណជន ជាពិសេស​តាមរយៈ​ការរៀបចំ​សិក្ខាសាលា​ផ្សេងៗ ដើម្បីធ្វើឲ្យ​សាធារណជន​យល់ច្បាស់ពី​ការគ្រប់គ្រង​ហិរញ្ញវត្ថុ ក៏ដូចជាការបង្កើត​បទប្បញ្ញត្តិតឹងរឹង​ដើម្បីការពារ​ផលប្រយោជន៍​របស់វិនិយោគិន។ ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​តែងគាំទ្រ និងប្តេជ្ញាចិត្ត​ក្នុងការ​លើកកម្ពស់​គោលនយោបាយ​ដែល​ដាក់ចេញ​ដោយគ.ម.ក ព្រមទាំងខិតខំព្យាយាម​ប្រែក្លាយខ្លួនជា​ក្រុមហ៊ុនគំរូ​ដ៏ល្អ​បំផុត​នៅ​ក្នុងវិស័យនេះ។
នៅក្នុង​សុន្ទរកថាបើកកម្មវិធី​សិក្ខាសាលា​នេះ លោក ជា ពន្លក នាយកប្រតិបត្តិ​នៃក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល បានសម្តែង​ការស្វាគមន៍​យ៉ាងកក់ក្តៅ​ចំពោះ​សិក្ខាកាម​ទាំងអស់។ លោកបានសង្កត់ធ្ងន់ថា ក្រុមការងាររបស់​ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងផ្តល់សេវាកម្ម​ប្រកប​ដោយ​ច្នៃប្រឌិតបំផុត សម្រាប់ការ​ជួញដូររូបិយប័ណ្ណ​ជាមួយនឹង​វិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​ប្រកប​ដោយ​វិជ្ជាជីវៈនិងភាពស្និទ្ធស្នាល ក៏ដូចជា​ការផ្តល់ព័ត៌មាន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ចម្រុះ​ដល់ប្រជាជន​កម្ពុជា និងជួយ​វិនិយោគិន​ចាប់យកឱកាស​មាស​ក្នុងការ​វិនិយោគ​ផងដែរ។
លោក Neph Vargas នាយកផ្នែកទីផ្សារ​នៃក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល បានចែក​រំលែក​ទស្សនៈផ្ទាល់ខ្លួនចំពោះ​ទស្សនវិស័យ​នៃការអភិវឌ្ឍនៅ​កម្ពុជា និងបេសកកម្ម​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល។ លោកបានសង្កត់ធ្ងន់ផង​ដែរថា ក្នុងនាមជា​ជនបរទេស​មួយរុប លោកមាន​សុទិដ្ឋិនិយមចំពោះ​ការអភិវឌ្ឍនា​ពេលអនាគត​របស់​ប្រទេស​កម្ពុជា ព្រោះលោកបានឃើញ​កត្តាមូលដ្ឋានល្អៗ​ជាច្រើននៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា រួមមានសេដ្ឋកិច្ច​ដែល​កំពុង​រីកចម្រើន ការកើន​ឡើងនៃ​តម្រូវការ​ក្នុងស្រុក និងការកែ​ទម្រង់ច្បាប់​និង​បទបញ្ញត្តិ​នានា។ល។ លោកក៏បាន​មើលឃើញ​ផងដែរនូវ​កត្តាជំរុញពីខាងក្រៅ​បន្ថែមទៀត​ជាច្រើន ដូចជា​ការជម្រុញ​នៃគំនិត​ផ្តួចផ្តើម “ខ្សែ​ក្រវាត់មួយ ផ្លូវ​មួយ” ការពង្រីក​ការវិនិយោគ​ពី​បរទេស រួមជាមួយ​នឹងការ​កើនឡើង​ជា​លំដាប់នៃ​ឥទ្ធិពល​​របស់ប្រទេសកម្ពុជា​លើឆាក​អន្តរជាតិ ។ ទាំងអស់នេះ​បង្ហាញ​យ៉ាង​ច្បាស់ថា កម្ពុជា​មាន​សក្តានុពល​អភិវឌ្ឍន៍​ដ៏​អស្ចារ្យ ហើយ​កម្ពុជា​នឹងក្លាយ​ជាក្បាលរថភ្លើង​សេដ្ឋកិច្ចនៅក្នុងតំបន់ផងដែរ។
សិក្ខាសាលាក៏បានអញ្ជើញ​គ្រូបណ្តុះបណ្តាល​ជំនាញមួយចំនួន​ដែល​មាន​ឈ្មោះល្បីល្បាញ​ខាងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីចូលរួម​ចែករំលែក​ផងដែរ។ យោងតាម​បទពិសោធន៍​ជាច្រើននា​ពេល​កន្លងមក វិនិយោគិនអាច​រៀនសូត្រពីជំនាញ​វិភាគបច្ចេកទេស​និងការវិភាគ​បែបមូលដ្ឋាន តាមរយៈ​ចំណេះដឹងដែលបាន​ចែករំលែក​នៅក្នុង​សិក្ខាសាលា​នេះ ដោយផ្គួបផ្សំ​នឹងការ​យកចិត្តទុកដាក់​ចំពោះការផ្លាស់ប្តូរ​នៃតម្លៃទីផ្សារ​និងនិន្នាការ​ផងនោះ សិក្ខាកាម​នឹងអាចក្តាប់​យក​ឱកាសវិនិយោគ​ល្អបំផុត និងធ្វើការ​គ្រប់គ្រង​វិធីសាស្ត្រ​បញ្ចៀស​ហានិភ័យ​បានយ៉ាងល្អ​ប្រសើរ។
សិក្ខាសាលា​លើកនេះ​ទទួលបាន​ភាពជោគជ័យ និង​ការទទួលស្គាល់ ក៏ដូចជា​ការវាយ​តម្លៃខ្ពស់ពី​សំណាក់សិក្ខាកាម​ទាំងអស់។ វិនិយោគិនភាគច្រើន​បានសម្តែង​នូវការរំពឹងទុក​យ៉ាង​មុតមាំ​ថា ក្រុមហ៊ុនហ្គោលលែននឹងបន្តរៀបចំ​សិក្ខាសាលា​បន្តទៀត​នាពេលអនាគត ដើម្បីជំរុញទស្សនវិស័យ​នៃការវិនិយោគ​របស់ប្រជាជនកម្ពុជា​ឲ្យកាន់តែ​មាន​ភាពទូលាយ និងជួយជំរុញ​ការអភិវឌ្ឍ​ទីផ្សារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​ឲ្យឆ្ពោះ​ទៅមុខ​មួយ​កម្រិត​ទៀត។

“1+ 1 > 2” Seminar Aimed at Assisting Investors to Formulate Ideal Investment Strategy
Goldwell Capital Co., Ltd. (Goldwell Capital) organized a well-presented seminar, with the topic “Investment Choice: 1 + 1 > 2” on May 26, 2018 at Cambodia-Japan Corporation Center, with a view to educate investors in formulating more comprehensive investment strategy. This seminar covered a series of detailed essentials for investors to put themselves to a position where they can deeply understand derivatives trading and also how to manage their investment risks to realize their financial goals.
Mr. Chea Punlok, Chief Executive Officer of Goldwell Capital, also respected as a leader possessing an international perspective with nearly 10-year experience in the financial field, welcomed and thanked all participants for attending the seminar with an opening speech. Mr. Punlok also showed his sincere gratitude to Securities and Exchange Commission of Cambodia for setting up meticulous rules and regulations to protect brokers and investors. He then raised Goldwell Capital’s mission in offering the most innovative trading services in the derivative to its clients, so that Goldwell Capital is striving to deliver the financial knowledge to Cambodian people to enable seeking for golden investment chances.” He added, “By investing in Goldwell Capital Co., Ltd, we guarantee that your investment is carefully managed by our team of professionals, following robust procedures, thus, you can rest your mind at ease while trading with international market.”
Mr. Neph Vargas, Marketing Director of Goldwell Capital, shared his view on the bright future of Cambodia and the mission of Goldwell Capital. He explained his positive view on the country itself as a foreigner that he has seen the internal factors, such as booming economy, increasing domestic demands, reformed laws and regulation, and external factors, like “Belt and Road” initiative, increasing foreign investment, more profound influence in international matters, are proving that Cambodia possess great potential and becomes the regional economic locomotive.
Goldwell has invited a professional investment trainer, is a financial specialist who got his higher education in Australia and has accumulated 29 years of experience in the international financial field. He is highly skilled in educating investors on the knowhow of investing in the derivative market with a comprehensive strategy.
The trainer emphasized that learning is the principle foundation for path of success in the derivative markets. With the help of practical examples, this seminar enabled participants to familiarize themselves with the basic technical and fundamental analysis techniques helping them follow up with the market trends and price action to know when the time is right to invest, and how to apply risk management. It is the solid education that participants need to have a clear understanding of how successful investing can be.
Throughout this fruitful and practical training contents, participants showed their passion during this training session and requested for another seminar to broaden their investment understanding about the financial markets in Cambodia.