ជំណួប​ប្រជុំ​រវាង​តំណាង​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល និង​មន្ត្រី​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល មានកិត្តិយស​យ៉ាងខ្លាំងដែល​បានអញ្ជើញជួប​ជាមួយ​នឹងមន្រ្តីនៃ​គណៈកម្មការមូលបត្រ​កម្ពុជា ដើម្បី​ចែករំលែកទស្សនៈ​របស់ខ្លួន​ចំពោះ​ស្ថានភាព​អភិវឌ្ឍន៍​នាពេលអនាគត​សម្រាប់វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា ដ៏ដូចជា​ទីផ្សារជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ និងតួនាទី​របស់​ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ក្នុងការលើកកម្ពស់​ការអភិវឌ្ឍ​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​របស់ប្រទេសកម្ពុជា។
ក្នុងជំណួបនោះ ឯកឧត្តម ស៊ូ សុជាតិ អគ្គនាយក​នៃ​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា លោក ជា បុល្លិកា អនុប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​អន្តរការីមូលបត្រ​នៃគណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា លោក ជា ពន្លក នាយកប្រតិបត្តិ​នៃក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល និងអ្នកនាង ឡាញ់ ស្រីនាថ ភ្នាក់ងារ​ឈ្មួញជើងសា​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ បានពិភាក្សា​អំពីសារៈសំខាន់​ដែល​រដ្ឋាភិបាល​យកចិត្តទុកដាក់​លើ​ការអភិវឌ្ឍន៍​វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា ដែលក្នុង​ពេល​ថ្មីៗនេះ កម្ពុជាបានទាក់ទាញ​វិនិយោគិន​បរទេស​មួយចំនួនធំ​ចូលមក​ក្នុងប្រទេស​កម្ពុជា សម្រាប់​ការអភិវឌ្ឍ​ប្រទេស​ឲ្យកាន់តែ​​មាន​ភាព​រុងរឿង។
លោក ជា ពន្លក នាយក​ប្រតិបត្តិ​នៃក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល និងអ្នកនាង ឡាញ់ ស្រីនាថ ភ្នាក់ងារ​ឈ្មួញជើងសា​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ បានថ្លែងអំណរគុណ​ចំពោះការទទួល​ស្គាល់​របស់​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​ចំពោះ​ក្រុមហ៊ុន។ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​មាន​ទីស្នាក់ការ​កណ្តាល​នៅក្នុង​ប្រទេសកម្ពុជា និងមាន​ក្រុមអ្នកជំនាញ​ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​នៅក្នុងទីផ្សារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​អន្តរជាតិ និងថ្នាក់គ្រប់គ្រង​ដែលមាន​បទពិសោធន៍​ជាច្រើន​ឆ្នាំ ដែលអាច​ផ្តល់ជូន​អតិថិជន​នូវវេទិការ​ជួញដូរមួយ​ប្រកបដោយ​ភាព​ច្នៃប្រឌិត និង​ផលិតផល​ជួញដូរ​យ៉ាង​សម្បូរបែប ដូចជាមាស ប្រាក់ ប្រេងឆៅ និង​គូរូបិយប័ណ្ណ​គ្រប់ប្រភេទ។ ទន្ទឹម​នឹងនេះ ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល នឹងអនុវត្ត​យ៉ាងតឹងរឹង​នូវវិធាន​របស់​គណៈកម្មការមូលបត្រ​កម្ពុជា ហើយប្តេជ្ញា​ផ្តល់ជូន​វិនិយោគិន​ក្នុងស្រុក​និងអន្តរជាតិ​នូវបទពិសោធន៍​ជួញដូរ​ប្រកបដោយស្តង់ដារនិងតម្លាភាព។
ឯកឧត្តម ស៊ូ សុជាតិ និង​លោក ជា បុល្លិកា ជឿជាក់ថា​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល ជាក្រុមហ៊ុន​ឈ្មួញជើងសា​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​ដែលមាន​សក្តានុពលខ្លាំង និង​បានលើកទឹកចិត្ត​ឲ្យក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​អភិវឌ្ឍអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន​នៅក្នុង​ប្រទេសកម្ពុជា និងទៅកាន់ពិភពលោកនា​ពេលអនាគត និងក្លាយខ្លួន​ជាក្រុមហ៊ុន​គំរូល្អ​បំផុត​នៅក្នុង​វិស័យនេះ។ អ្នកនាង ឡាញ់ ស្រីនាថ ក៏បាន​លើកឡើងផង​ដែរថា ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងផ្តល់ព័ត៌មាន​អប់រំ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ដល់វិនិយោគិន និងលើកកម្ពស់​ការយល់ដឹង​និងចំណេះដឹង​របស់​សាធារណៈជន​អំពី​វិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងគោលបំណង​ជួយជំរុញ​ការអភិវឌ្ឍទីផ្សារ​ជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ និងលើកកម្ពស់​កម្រិតនៃ​យន្តការ​ជួញដូរ​សម្រាប់​វិស័យ​ទាំងមូល ដែល​បានដើរតួនាទី​យ៉ាងសំខាន់​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ។
ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែលនឹងធ្វើការ​សហការជាមួយធនាគារ​ដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់​ដោយធនាគារជាតិ​នៃកម្ពុជា និងគណៈកម្មការ​មូលបត្រកម្ពុជា ដើម្បី​ធានា​សុវត្ថិភាព និង​ផ្តល់​ការធានាចំពោះ​សាច់ប្រាក់​របស់វិនិយោគិន។ ក្រុមការងារ​ទាំងអស់​របស់ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល នឹងខិតខំ​ផ្តល់ជូននូវ​សេវាកម្ម​ជួញដូរ​ប្រកប​ដោយ​វិជ្ជាជីវៈ ប្រសិទ្ធភាព និង​គុណភាពខ្ពស់ ដល់វិនិយោគិន​ក្នុងស្រុក និងអន្តរជាតិ និងប្រែក្លាយខ្លួនជា​ក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេ​ក្នុង​ទីផ្សារ​​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​​នៅ​ក្នុង​​ប្រទេសកម្ពុជា និង​ទូទាំង​ពិភពលោក។

Goldwell Capital Co., Ltd. Meets with Securities and Exchange Commission of Cambodia
Goldwell Capital Co., Ltd. is honoured to be invited to meet with officials from the Securities and Exchange Commission of Cambodia, to share the view of the prospect of Cambodia development, the future of the local derivative market and the role of Goldwell Capital in driving Cambodian financial market development.
In the meeting, SECC Director H.E. Sou Socheat, SECC Head of CIS and Derivative Business Chea Bullika, Goldwell Capital CEO Chea Punlok and Derivative Representative Lanh Sreyneath discussed the government degree of recognition towards financial development, which led to numerous multi-national conglomerates to invest in Cambodia, bring the development of the country to the next level.
Goldwell Capital CEO Chea Punlok and Derivative Representative Lanh Sreyneath are grateful for SECC’s support and recognition. Goldwell Capital established headquarter in Cambodia by a composition of extraordinary financial experts and management with years of experience, to provide clients with innovative trading platform, allowing investors to perform derivatives trading in precious metals, crude oil, forex, etc. Meanwhile, Goldwell Capital is dedicated to adhering the regulations of the SECC and to providing local and global investors open, fair and transparent trading experience.
H.E. Sou Socheat and Chea Bullika both agree that Goldwell Capital is a derivative brokerage firm with great potential and encourage Goldwell Capital to develop both local and global business, to be the ideal model of the industry. Ms. Lanh Sreyneath expressed that Goldwell Capital will spare no effort to educate the general public in finance and raise their awareness and understanding about the financial industry, in order to drive the development of the derivatives market and the standard of the trading mechanism, playing a pivotal role in the derivate market.
Goldwell Capital will cooperate closely with banks and financial institution recognized by the National Bank of Cambodia and the SECC, to guarantee absolute security of clients’ capital. Goldwell Capital will strive to provide local and international investors with professional, effective and excellent trading service, leading the Cambodian and global derivative markets.