ហ្គោលវែល​អញ្ជើញ​ជា​វាគ្មិន​ក្នុងសិក្ខាសាលា​ដែល​រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនឈ្មួញជើងសា​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​អន្តរជាតិ​ដែលឈានមុខគេ​នៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​តែងចូលរួមចំណែក​ក្នុងការផ្សព្វផ្សាយ​និងលើកកម្ពស់​ចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា ហើយគណៈកម្មការមូលបត្រកម្ពុជា (ហៅកាត់ថា “គ.ម.ក”) ក៏តែងតែគាំទ្រ​នូវទស្សនវិស័យ​អភិវឌ្ឍន៍​របស់​ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​យ៉ាង​ពេញទំហឹង​ផងដែរ។ នៅថ្ងៃទី ២៦ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០១៨ គ.ម.ក បានអញ្ជើញ​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​ចូលរួមធ្វើ​បទ​បង្ហាញស្តីពី “និន្នាការអភិវឌ្ឍន៍ថ្មី​នៃការជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​នៅ​កម្ពុជា” ក្នុង​សិក្ខាសាលា​អប់រំ​របស់ខ្លួន និងផ្តល់ព័ត៌មាន​ពាក់ព័ន្ធក្នុង​វិស័យ​ជូនដល់​សិក្ខាកាមទាំងអស់។
ក្នុងសុន្ទរកថាស្វាគមន៍​របស់ឯកឧត្តម ស៊ូ សុជាតិ អគ្គនាយក​នៃ​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា បានលើកឡើង​ថា ឯកឧត្តម​សូមថ្លែង​អំណរគុណ​យ៉ាងជ្រាលជ្រៅ​ដល់​អ្នកជំនាញ​ក្នុង​វិស័យទាំងអស់​ចំពោះការចែករំលែកចំណេះ​ដឹង និង​ទស្សនៈហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកប​ដោយវិជ្ជាជីវៈ ជូន​ដល់ប្រជាជន​កម្ពុជា ក៏ដូចជា​​ការចូលរួម​ក្នុងការ​កែលម្អ​កម្រិតយល់ដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅទូទៅប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។ លើសពីនេះ ឯកឧត្តមក៏បាន​បញ្ជាក់ពី​សារៈសំខាន់​នៃ​សិក្ខាសាលា​នេះ ក៏ដូចជា​តួនាទីសំខាន់ៗ​របស់គ.ម.ក ក្នុងការជំរុញ​ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច​ទាំងក្នុង​ប្រទេស​និងក្នុងតំបន់។ នៅក្នុងសិក្ខា​សាលា​នេះ វាគ្មិនបាន​បង្ហាញពី​ការវិភាគហិរញ្ញវត្ថុ​ដ៏​សំបូរបែប និង​ទស្សន​វិស័យ​ពិសេសៗ​ជាច្រើន។ ក្រៅពីអ្នកសារព័ត៌មាន ក៏​មានការ​ចូលរួមផងដែរ​ពីសំណាក់​មន្រ្តីជាន់ខ្ពស់​នៃគ.ម.ក និង​តំណាង​ក្រុមហ៊ុនផ្គត់ផ្គង់​សន្ទនីយភាព និងក្រុមហ៊ុន​ឈ្មួញជើងសារ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​ជាច្រើន​រូបទៀត។
លោក ជា ពន្លក នាយក​ប្រតិបត្តិ​នៃក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ត្រូវបានអញ្ជើញចូលរួម​ជាវាគ្មិន​កិត្តិយស​ក្នុងកិច្ចពិភាក្សា​តុមូល។ នៅក្នុង​កិច្ចពិភាក្សា​នោះ លោកបានចែក​រំលែក​ទស្សនៈ​របស់ខ្លួន​លើ​ប្រធានបទ “ហានិភ័យ​នៃការវិនិយោគ​លើ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ និងយុទ្ធសាស្ត្រ​កាត់​បន្ថយហានិភ័យ” ។ សិក្ខាកាម​ទាំងអស់​ទទួលបាន​អត្ថប្រយោជន៍​យ៉ាងច្រើន​ពីកិច្ចពិភាក្សា​នេះ។ ជាមួយគ្នានេះដែរ លោកក៏បានផ្តល់​ចម្លើយប្រកប​ដោយ​ភាពជំនាញ​ក្នុងវគ្គ​សំណួរ-ចម្លើយ និងទទួលបាន​ការអបអរសាទរ​យ៉ាងកក់ក្តៅ​ពី​សិក្ខាកាម​ផងដែរ។
ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​សន្យាថានឹងគាំទ្រផែនការ Roadshow របស់​គ.ម.ក​តាមបណ្តាខេត្តនានា​នៃប្រទេសកម្ពុជា​នាពេលអនាគត និងរួមគ្នា​លើកកម្ពស់​ការ​យល់ដឹង និងទស្សនៈ​នៃ​ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុ​របស់​ប្រជាជន​នៅ​ទូទាំងប្រទេស ព្រមទាំងខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​អភិវឌ្ឍវិស័យ​ជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​ក្នុង​ប្រទេស និងសុខុមាលភាព​របស់ប្រជាជន​នៅក្នុង​ប្រទេស​និងតំបន់។ នាថ្ងៃអនាគត ដោយមាន​ការចូលរួម​ពីអ្នកជំនាញ​ក្នុងវិស័យ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងដឹកនាំ​វិស័យជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​ឲ្យ​រីក​ចម្រើន​រុងរឿង និងព្យាយាមប្រែក្លាយខ្លួន​ឲ្យទៅជា​ក្រុមហ៊ុន​ឈ្មួញជើងសា​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​អន្តរជាតិ​ដែល​ឈានមុខគេ​បំផុត។

Goldwell Capital participated in SECC roadshow seminar at invitation
As a leading international derivative broker based in Cambodia, Goldwell Capital (“Goldwell”) takes the responsibility to enhance the financial literacy of the country. On the 26th of April, 2018, knowing the vision of Goldwell, Securities and Exchange Commission of Cambodia (SECC) invited Goldwell to share in their educational seminar “The Update of Derivatives Trading in Cambodia”, providing industry knowledge to the local journalists. The seminar was highlighted and honoured by starting with the welcome speech of H.E. Mr. Sou Socheat, Director General of SECC. Apart from the journalists, high ranking officers from SECC, Central Counterparties and some selected Derivative Brokerages joined the seminar.
In the welcome speech by H.E. Mr. Sou Socheat, he showed gratitude to see the willingness of industry players to contribute to the betterment of the country’s financial literacy, as well as shared some essential financial knowledge to the audience. Moreover, he acknowledged how vital this seminar is as well as how SECC is taking part in driving the local and regional economy. After such meaningful opening speech, guest speakers presented enormous amount of financial knowledge and insights to the audience.
Mr. Chea Punlok, CEO of Goldwell Capital shared and exchanged numerous ideas during the panel discussion of “Risk of Investing in Derivative Instruments and Risk Reduction Strategies”, which the fellow audiences found those insights imperative to their understanding of the industry. During the Q&A session, the swift, clear and exceedingly informative responses from Mr. Punlok gained rounds and rounds of applause from the audiences.
Knowing that SECC is planning on touring in different provinces, Goldwell pledges to assist SECC to raise the financial awareness and literacy. It is Goldwell’s belief that the well-being of the local industry, the country as well as the whole region is extremely vital to the company. Thus, along with all esteemed industry players, Goldwell will lead in driving the betterment of the industry as a top-notch international derivative broker.