អបអរសាទរ​ការបញ្ចប់​ដោយជោគជ័យ​នូវពិធីជប់លៀង​ប្រចាំឆ្នាំ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល ខាភីថល
នៅល្ងាចថ្ងៃទី ១៧ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២០ ពិធីជប់លៀង​ប្រចាំឆ្នាំរបស់ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ត្រូវបានរៀបចំ​ឡើងនៅ​សណ្ឋាគារ​សូហ្វីតែល ភូគីត្រា ភ្នំពេញ ដោយមាន​ការអញ្ជើញចូលរួម​ពីសំណាក់​ភ្ញៀវកិត្តិយស​ជាច្រើន​មកពី​ទូទាំងពិភពលោក។
ពិធីជប់លៀងនេះ ជាឱកាសដ៏ល្អបំផុតសម្រាប់ការពិនិត្យ​មើលសមិទ្ធិផល​ឆ្នើម​ដែលបង្កើត​ដោយ​ក្រុមហ៊ុននៅឆ្នាំ ២០១៩ និងជាការលើកទឹកចិត្ត​ចំពោះលទ្ធផល​ការងារឆ្នើម​របស់បុគ្គលិក​គ្រប់រូបផងដែរ។ នៅឆ្នាំ ២០១៩ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ទទួលបានសមិទ្ធិផល​ជាច្រើន ដែលក្នុងនោះអ្វី​ដែលគួរឲ្យ​កត់សម្គាល់​បំផុតនោះ​គឺ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​បានបញ្ចប់ Roadshow តាមបណ្តាខេត្ត​ចំនួន ២៥ នៅកម្ពុជា ក្រោមកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​ជាមួយ​នឹងក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង និង​គណៈកម្មការមូលបត្រ​កម្ពុជា រួមនិង​សាលារាជធានី-ខេត្តក្រុងនានា។ ដំណើរ Roadshow នេះត្រូវបាន​ធ្វើឡើងស្ទើរ​គ្រប់ដែនដី​ទាំងអស់​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណង​ផ្សព្វផ្សាយ​ចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍​នៃទីផ្សារជួញដូរ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​នេះទៅ​កាន់សាធារណៈជន​នៅគ្រប់ទីកន្លែង។
លោកជំទាវ ឆាយ លក្ខិណា អគ្គនាយិកានៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌាន ដេរីវ៉េទីវ អ៊ិចឆេង បាន​ថ្លែងសុន្ទរកថា​ស្វាគមន៍ និងសម្តែងនូវអំណរគុណ​យ៉ាងជ្រាលជ្រៅ​ដល់ភ្ញៀវកិត្តិយស​ទាំងអស់​នៅរាត្រីនោះ។ វត្តមានរបស់ភ្ញៀវកិត្តិយស​ទាំងអស់ ជាមហាកិត្តិយស​ដ៏ថ្លៃថ្លា​សម្រាប់យើងខ្ញុំ។ ពិធីជប់លៀង​នេះ​ត្រូវបានធ្វើឡើង​ក្រោម​ប្រធានបទ “Green Oasis” ដែលជានិមិត្តរូប​បញ្ជាក់ថា​យើងមិនត្រឹមតែ​យកចិត្តទុកដាក់​ចំពោះ​ជោគជ័យរបស់ខ្លួន​ប៉ុណ្ណោះទេ តែយើងក៏ប្តេជ្ញា​បង្កើតបរិយាកាស​ស្រស់ស្អាត​និងបៃតងមួយ​ផងដែរ។ ខ្ញុំជឿជាក់ថា រាត្រីនេះនឹងក្លាយជារាត្រី​ដែលមិនអាច​បំភ្លេចសម្រាប់យើង​គ្រប់គ្នា សូមភ្ញៀវកិត្តិយស​ទាំងអស់ទទួល​បាននូវភាពសប្បាយរីករាយ​ជាមួយ​យើង​ទាំងអស់​គ្នា។
គណៈគ្រប់គ្រងរបស់ក្រុមហ៊ុនបានពិនិត្យ​មើលការអនុវត្តន៍របស់​ខ្លួននៅ​ឆ្នាំនេះ ដោយ​បញ្ជាក់ថា ភាពជោគជ័យ​របស់ក្រុមហ៊ុនសព្វថ្ងៃនេះ​កើតចេញពីការគាំទ្រ​របស់មិត្តៗទាំងអស់។ ទីផ្សារជួញដូរឧបករណ៍និស្សន្ទ​នៅកម្ពុជា​កំពុងមានការអភិវឌ្ឍ​ជារៀងរាល់​ឆ្នាំ និងដោយ​ការប្រកាន់ខ្ជាប់​នូវបេសកកម្ម​ផ្សព្វផ្សាយ​ចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍​ក្នុងវិស័យជួញដូរ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​ទៅកាន់ប្រជាជន​កម្ពុជា ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ប្តេជ្ញាចិត្ត​ផ្តល់ការអប់រំ និងការណែនាំ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ ជូនដល់​ប្រជាជនក្នុង​តំបន់ក្នុងវិធីសាស្ត្រ​មួយប្រកបដោយ​ភាពត្រឹមត្រូវ ហើយបេសកកម្មនេះ​ត្រូវបាន​សម្រេច​ជាមូលដ្ឋានហើយ។ ជាមួយគ្នានេះ​ផងដែរ គណៈគ្រប់គ្រង​បានសង្កត់ធ្ងន់​ថា ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេ​ក្នុងវិស័យ​ជួញដូរ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ និងជាទូត​ក្នុងការលើកកម្ពស់​និងផ្សព្វផ្សាយវិស័យ​ជួញដូរឧបករណ៍​និស្សន្​ទជាលក្ខណៈ​សកលលោក​នោះ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​មានកិត្តិយស​ចូលរួមចំណែក​ក្នុងការអភិវឌ្ឍ​របស់​ប្រទេស​កម្ពុជា។
លើសពីនេះទៀត ពិធីជប់លៀងនេះក៏បាន​រៀបចំផងដែរ​នូវការសម្តែង និង​ការកំសាន្ត​ដ៏សំបូរបែប។ ពិធីជប់លៀងនេះ​ត្រូវបានបើកកម្មវិធី​ក្រោមរបាំប្រពៃណី​កម្ពុជា​ដ៏​ស្រស់ស្អាត។ កញ្ញា សុគន្ធ និសា ដែលជាតារា​ចម្រៀងល្បី​មួយរូប​ប្រចាំ​កម្ពុជា បាននាំមក​នូវ​ការសម្តែង​ដ៏អស្ចារ្យ​ដល់ភ្ញៀវ​ទាំងអស់ ដែលធ្វើឲ្យ​កម្មវិធីទាំងមូលមាន​បរិយាកាស​រ៉ូមែនទិក និងប្រកប​ដោយភាពផ្អែមល្ហែម។ បន្ទាប់ពីនេះ គណៈ​គ្រប់គ្រងក៏​បានចាប់ផ្តើម​ការរាំ ដែលញ៉ាំងឲ្យភ្ញៀវកិត្តិយស​ទាំងអស់​ឡើងរាំ​ជាមួយគ្នា​យ៉ាង​សប្បាយ​រីករាយ។
អបអរសាទរឆ្នាំថ្មី យុគសម័យថ្មី។ ពិធីជប់លៀង​ដ៏អធិកអធម​នេះ គឺជា​ការសង្ខេប​សម្រាប់ឆ្នាំមុន និង​ជាការ​រំពឹងទុក​សម្រាប់ឆ្នាំ​ខាងមុខនេះ។ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងបន្ត​ដំណើររបស់​ខ្លួននៅឆ្នាំ ២០២០ ដោយមាន​បេសកកម្ម​ជួយជម្រុញ​ការអភិវឌ្ឍ​របស់ប្រទេស​កម្ពុជា និងបង្កើត​ភាពរុងរឿងថ្មី​ក្នុង​យុគ​សម័យ​ថ្មី។

Venue: Sofitel Phnom Penh Phokeethra
Goldwell Capital hosted its annual gala dinner last January 17, 2020 at Sofitel Phnom Penh Phokeethra with this year’s theme “Green Oasis” attended by hundreds of special guests from different countries.
The event was the best time to appreciate the company achievements in 2019 and to acknowledge outstanding individuals for their exemplary contribution. Part of successful milestone in 2019 was the completion of Goldwell Capital’s roadshows co-organized with Cambodian Derivatives Exchange (CDX), Securities and Exchange Commission of Cambodia (SECC) and Administration Department of every Provincial Hall conducted across 25 provinces in Cambodia delivering hundreds of hours educating and enriching Cambodians in derivatives market.
Noticeably, Green Oasis theme was focused on encouraging people to save the environment, to be friendly with the Mother Earth in order to stop global climate changes, and to create the green generation. And the guests were reminded to have a new positive beginning this 2020.
Special guests from different countries such as China, Cambodia, America, Australia, Britain, France, Italy, Czech Republic, Dubai, Singapore, Myanmar, Vietnam, Philippines, China Hong Kong, China Taiwan, Indonesia and Japan joined the annual gala dinner commending Goldwell Capital for its success and its contribution to make Cambodia better.
Her Excellency Chhay Leakhena, Chairwoman of CDX, graced the occasion and appreciated the presence of all guests during her welcome remarks. “We appreciate all the guests tonight, and your presence is the most precious thing and an honor to all of us. This year’s theme ‘Green Oasis’ has reminded us not only to focus on our own successes but also to contribute to a cleaner and greener environment. Definitely, tonight’s event is an unforgettable night, ” she said.
The managements presented the company’s achievement narratives. “The success of Goldwell capital today is because of your faithful support. The derivatives market in Cambodia is getting bigger and bigger annually and we can see the fulfillment of our mission to educate and guide Cambodian people about this industry in the right way, ” they said. “As the trailblazer of the Cambodia derivatives market and as global derivatives ambassador, we are so proud to continue contributing directly to Cambodia’s welfare and indirectly contribute to the development of Cambodia’s other sector,” they emphasized.
Cambodian traditional dance kicked off the show of the event. And Cambodian singing sensation Ms. Sokun Nisa entertained the guests with her fantastic performances which brought sweet and romantic night to the big event hall of Sofitel. Special guests were amazed with live performances followed by dance party joined by the top management team.