ហ្គោលវែល​ចូលរួម​ឧបត្ថម្ភ​ពិព័រណ៍ iFX Expo Asia និង​ផ្សព្វផ្សាយ​ឱកាស​វិនិយោគ​នៅ​កម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​តែងចូលរួម​យ៉ាងសកម្ម​នៅក្នុងការ​តាំងពិព័រណ៍​អន្ដរជាតិធំៗ និង​ខិតខំប្រឹងប្រែង​ដើម្បី​លើកកម្ពស់​ការអភិវឌ្ឍ​វិស័យ​ជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ​នៅកម្ពុជា។ លើកនេះ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ទទួលបានការអញ្ជើញ​ពីពិព័រណ៍ហិរញ្ញវត្ថុ B2B ដ៏ធំបំផុត​លើ​ពិភពលោក ដើម្បីចូលរួម​ក្នុងពិព័រណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ iFX Expo Asia ឆ្នាំ ២០១៩ ដែលបានប្រារព្ធ​ធ្វើនៅ​ទីក្រុងហុងកុង ហើយ​បានក្លាយជា​អ្នកឧបត្ថម្ភផ្តាច់មុខ​សាលធ្វើបទបង្ហាញ​ដែលមាន​ភាពលេចធ្លោរ​បំផុត និងទទួល​បានការគាំទ្រ​ពីសហគ្រាស​នាំមុខ សហគ្រិន​ល្បីល្បាញ ធនាគារិក និងអ្នកជំនាញក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុផ្សេងទៀត​មកពី​ជុំវិញពិភពលោក។ លើសពីនេះ ក្រុមហ៊ុនក៏បាន​ចែករំលែក​ការយល់ដឹង និងការវិភាគ​ស្ថានភាព​អភិវឌ្ឍន៍ហិរញ្ញវត្ថុ​ជាមួយ​ភ្ញៀវកិត្តិយស​ដែលមកពី​ទូទាំងពិភពលោក និងជំរុញវិនិយោគិន​ឲ្យធ្វើការពិភាក្សា​លើ​ប្រធានបទ​ក្តៅៗ​នៅ​ក្នុង​វិស័យនេះផងដែរ។
លោក ជា ពន្លក នាយកប្រតិបត្តិនៃ​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល និងលោក Neph Vargas ប្រធានផ្នែកទីផ្សារ​នៃ​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល បានដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​ចូលរួមក្នុងការ​តាំង​ពិព័រណ៍​នេះ។ នៅក្នុងការតាំងពិព័រណ៍នោះ ពួកគាត់ក៏បានជួប​ជាមួយ​អ្នកធ្វើសេចក្តី​សម្រេចចិត្ត​ការវិនិយោគ​ហិរញ្ញវត្ថុ អង្គភាព​តាំងពិព័រណ៍ និងក្រុមហ៊ុនផ្គត់ផ្គង់មកពី​ទូទាំង​ពិភពលោក ជាពិសេស​ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល​បាន​អញ្ជើញមន្រ្តី​នៃគណៈកម្មការ​មូលបត្រកម្ពុជា​ចូលរួម​ការ​តាំងពិព័រណ៍នេះ​ដែរ ដើម្បីបង្ហាញ​ឱកាសវិនិយោគ​ដ៏ល្អបំផុត​របស់​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដល់​ពិភពលោក និងលើក​កម្ពស់​ស្មារតី​មិត្តភាព និងសហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​ចំណោម​សហគ្រាស ព្រមទាំង​បង្កើតបណ្តាញ​ទំនាក់ទំនង​រវាងគ្នា​និងគ្នាផងដែរ។
លោក Neph Vargas បាន​មានប្រសាសន៍ថា ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​មានបណ្តាញ​អាជីវកម្ម​រឹងមាំ និង​ក្រុមបច្ចេកទេស​ជំនាញ ដែលមានទីតាំង​នៅក្នុងប្រទេស​និងទីក្រុង​ជាច្រើន​ក្នុង​ទ្វីបអាស៊ី ដែលក្នុងនោះរួមមាន​ប្រទេសកម្ពុជា ចិន តៃវ៉ាន់ ហុងកុង ឥណ្ឌូនេស៊ី មីយ៉ាន់ម៉ា និងថៃ។ យើងសូមស្វាគមន៍អតិថិជន​មកពីទូទាំងពិភពលោក​ដែល​ចាប់​អារម្មណ៍​ក្នុង​ការវិនិយោគ ឬមានបំណង​សហការ​គ្នាមកកាន់​ប្រទេសកម្ពុជា។ នាថ្ងៃអនាគត ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​នឹងបន្តពង្រីកវិសាលភាព​អាជីវកម្ម​នៅ​ប្រទេសកម្ពុជា និងទូទាំងសកលលោក និងរួមគ្នាជាមួយ​វិនិយោគិន​ដើម្បីឈាន​ដល់ចំណុចកំពូល​នៃភាពជោគជ័យ។

As one of the staunchest proponents of the Cambodian derivative products industry, Goldwell Capital (“Goldwell”) has always been an active participant in major international exhibitions. This year, Goldwell was invited by the world’s largest B2B financial exhibition to attend the 2019 iFX EXPO Asia in Hong Kong, even became an exclusive lecture speaker hall sponsor, demonstrating its commitment to supporting this gathering of industry leaders, renowned entrepreneurs, bankers and financial elites to share their insights and analysis on market development and inspiring investors to discuss relevant topics in this industry.
Goldwell CEO Mr. Punlok Chea and Marketing Director Dr. Neph Vargas led Goldwell’s elites to attend the expo, engaging in valuable exchanges with finance and investment decision makers, exhibitors and suppliers. Also in attendance at Goldwell’s invitation were officials from the Securities and Exchange Commission of Cambodia, showing great investment opportunities in Cambodia to the rest of the world, as well as promoting the friendly and cooperative spirit between enterprises and establishing a broad social network.
Dr. Vargas indicated that Goldwell’s extensive business network and team of experts maintain a presence in various countries and major cities across Asia, including Cambodia, Mainland China, Taiwan, Hong Kong, Indonesia, Myanmar and Thailand. As one of the leading brokers in Cambodia, Goldwell is ideally placed to work with clients interested in exploring investment or cooperation opportunities in Cambodia. Looking forward, Goldwell expects to grow with the nation of Cambodia as it expands its worldwide network, scaling new heights hand-in-hand with investors.