ព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួត​បាល់ទាត់​មិត្តភាព​រយៈពេល​ពីរថ្ងៃបានបញ្ចប់ទៅ​ដោយជោគជ័យ។ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល ខាភិថល ផ្តល់ជូន​នូវព្រឹត្តិការណ៍​ដ៏អស្ចារ្យ​ដល់​ប្រជាជនកម្ពុជា-ចិន ដោយ​រួមបញ្ចូល​តែមួយ​នូវសិក្ខាសាលា អាហារ​ឈ្ងុញឆ្ងាញ់ តន្ត្រីពិរោះរងំ និង​ការប្រកួត​បាល់ទាត់​ដ៏អស្ចារ្យ។
ក្នុងនាមជាអ្នកឧបត្ថម្ភពិសេស ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​បានគោរពអញ្ជើញមន្ត្រី​ជំនាញមកពីគណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា ចូលរួម​ក្នុងកម្មវិធី​នេះ ដែលក្នុងនោះ​មានអធិបតីភាព​ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម ស៊ូ សុជាតិ អគ្គនាយក​នៃគណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា និងឯកឧត្តម សុខ ដារ៉ា អគ្គនាយករង នៃគណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​ផងដែរ។ ឯកឧត្តម​ទាំងពីរបាន​សំដែងអំណរគុណ​យ៉ាងជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ​ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល ដែល​បានដឹកនាំ​និងផ្សព្វផ្សាយ​ពីទីផ្សារ​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​នៅកម្ពុជា។ ឯកឧត្តម​បានបន្ត​ទៀតថា គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​នឹងបន្តពង្រឹង​ការត្រួតពិនិត្យ និងគ្រប់គ្រង​ទីផ្សារ​ទាំងមូល ព្រម​ទាំងជំរុញប្រព័ន្ធច្បាប់ដែលមាន​ស្រាប់ឲ្យកាន់តែមាន​ភាពប្រសើរឡើង​មួយ​កម្រិត​ទៀត។ លើសពីនេះ ឯកឧត្តម​ក៏បានលើកទឹកចិត្ត​វិនិយោគិនឲ្យ​ជ្រើសរើសក្រុមហ៊ុនឈ្មួញ​ជើងសា​ដែលមាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ត្រឹមត្រូវ ដើម្បីការពារ​ទ្រព្យសម្បត្តិ​និង​សិទ្ធិរបស់ខ្លួន។ ទន្ទឹមនឹងនេះ​ដែរ លោក George Black និង​លោក Naoto Arase ដែល​ជាប្រធាន​ទីប្រឹក្សា​វិនិយោគ​របស់ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល បាន​ធ្វើបទបង្ហាញ​ដ៏អស្ចារ្យ​មួយស្តីពី​ការជួញដូរ​ឧបករណ៍​និស្សន្ទ ក្រោម​ប្រធានបទ “ ផែនការបង្កើន​ប្រាក់ចំណូល​ទ្វេដង” ។ អ្នកទាំងពីរ​បានចែករំលែក​ចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍​ដល់សិក្ខាកាម​ទាំងអស់ដែល​បានចូលរួម ក្រោមបរិយាកាស​ប្រកបដោយ​ភាពរីករាយ។ ភ្ញៀវកិត្តិយសទាំងអស់​មានការ​ចាប់អារម្មណ៍ និងសាកសួរ​សំណួរ​យ៉ាង​សកម្ម ព្រមទាំងវិល​ត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ​ដោយ​ក្តី​រំភើប​រីករាយ និង​ផ្លែផ្កា​ដ៏​សំបូរ​បែប។
បន្ទាប់ពីសិក្ខាសាលា​បានបញ្ចប់ ការប្រគុំ​តន្រ្តីដ៏អស្ចារ្យ​បាន​ញ៉ាំងឲ្យ​ភ្ញៀវកិត្តិយស​ទាំងអស់​ពុះកញ្ច្រោល។ តារា​ល្បីៗ​ប្រចាំ​កម្ពុជា រួមមាន G-Devith, Nico, Sonya បាននាំភ្ញៀវ​ទាំងអស់​ចូល​ទៅ​ក្នុងពិភពតន្រ្តីមួយ​ដ៏អស្ចារ្យ​ជាមួយនឹង សំលេង​ដ៏ពិរោះរងំ និង​ការសម្តែង​ដ៏ទាក់ទាញ។ ដោយ​មាន​ការរួមបញ្ចូលគ្នា​ដ៏ល្អ​ឥតខ្ចោះ​នៃ​ចង្វាក់ឌីស្កូ និង​ទំនុក​ច្រៀង​មនោសញ្ចេតនា បានញ៉ាំង​ឲ្យកម្មវិធីនេះ​ពោរពេញ​ទៅដោយ​ភាពសប្បាយរីករាយ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ យើងក៏មាន​ផងដែរ​នូវម្ហូប​អាហារឆ្ងាញ់ៗ​ពីបណ្តា​ប្រទេស​ជាច្រើន ដែលធ្វើឲ្យ​ភ្ញៀវ​ទទួលបានរសជាតិ​ឈ្ងុយឆ្ងាញ់​រួមពេលតែមួយ​ជាមួយ​សំលេង​តន្ត្រីដ៏ពិរោះ។ ក្នុងចំណោមនោះ ដោយសារ​រសជាតិ​ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ និងពោរពេញ​ទៅដោយ​ភាពផ្អែមល្ហែម ដ៏​ដូចជា​គុណភាពខ្ពស់​ ស្រាបៀរ​អាឡឺម៉ង់​បានទទួល​ការចូលចិត្ត និងការសរសើរ​យ៉ាងខ្លាំង​ពីសំណាក់​ភ្ញៀវ​ទាំងអស់ ។
អ្វីដែលគួរឲ្យរំភើបបំផុត​នោះគឺ ការប្រកួត​បាល់ទាត់មិត្តភាព​អន្ដរជាតិកម្ពុជា – ម៉ាកាវ ប្រទេសចិន។ ការប្រកួត​ដែលជានិមិត្តរូប​នៃចំណងមិត្តភាព​រវាង​ប្រទេស​ទាំងពីរ បានចាប់ផ្តើម​ដោយទទួល​បានការចាប់អារម្មណ៍​បំផុត​ពី​មនុស្ស​គ្រប់គ្នា ហើយ​ការប្រកួតទាំងមូល​ក៏ធ្វើឲ្យ​យើងគ្រប់គ្នា​មានភាព​សប្បាយ​រីករាយ និងរំភើប​ផងដែរ។ ក្រោមសម្លេង​ភ្លេងជាតិ​នៃប្រទេស​ទាំងពីរ​បាន​បន្លឺឡើង បរិយាកាសនៃ​ការប្រកួត​ដ៏ស្វិតស្វាញ​មួយនេះ​ក៏បាន​ចាប់ផ្តើម​ផង​ដែរ។ ក្រុមអ្នកគាំទ្រ​បានធ្វើការ​លើកទឹកចិត្ត​ក្រុមកីឡាករ​ជាមួយ​នឹង​ការ​រាំគ្រប់​ប្រភេទ ហើយ​ក្រុមកីឡាករ​ក៏បាន​ប្រយុទ្ធយ៉ាងខ្លាំងក្លា​ដើម្បីបង្ហាញ​ពីភាពទាក់ទាញ​នៃកីឡា​បាល់ទាត់ដោយ​ថាមពល​របស់ពួកគេ​ផ្ទាល់។ ទស្សនិកជន​បាន​អបអរសាទរ​យ៉ាងរំភើប និងប្រើសំឡេង​ស្រែកយ៉ាងខ្លាំង​ដើម្បីបង្ហាញ​ពី​ភាពរំភើប​របស់ខ្លួន។ ទាំង​ការប្រកួត ទាំង​ការលើកទឹកចិត្ត​របស់ ទស្សនិកជន សុទ្ធតែ​បាន​បង្ហាញ​ពី​ការប្រកួតយ៉ាងអស់ពី​កម្លាំងកាយចិត្ត​របស់កីឡាករ និង​ការគោរព​ដ៏ល្អបំផុត​សម្រាប់​កីឡាបាល់ទាត់ ក៏ដូចជា​គូ​ប្រកួត​ប្រជែង និងច្បាប់នៃ​ការប្រកួត​ដែលមាន​ភាពយុត្តិធម៌បំផុត។
ការប្រកួតបាល់ទាត់មិត្តភាពនេះ​ត្រូវបានបញ្ចប់​ដោយ​ភាព​អាឡោះអាល័យ។ ឆ្នាំ ២០១៩ បានកត់ត្រា​នូវ​ចំណងមិត្តភាព​របស់យើង ហើយ​នៅឆ្នាំ ២០២០ ក្រុមហ៊ុន​ហ្គោលវែល នឹង​ធ្វើដំណើរ​ជាមួយលោកអ្នក​គ្រប់ពេលវេលា ដើម្បី​ទទួល​បាន​ភាពជោគជ័យ។ ក្នុងនាម​ជាក្រុមហ៊ុនឈ្មួញ​ជើងសា​ឧបករណ៍និស្សន្ទ​ដែលមាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ និងគុណ​វុឌ្ឍិជា​ផ្លូវការ ក្រុមហ៊ុនហ្គោលវែល​ផ្តល់ជូន​លោកអ្នក​នូវសេវាកម្ម​ប្រកប​ដោយ​វិជ្ជាជីវៈ និង​ជំនាញបំផុត ហើយក៏ប្តេជ្ញា​ផ្តល់ឱកាស​ជួបជុំដល់​អ្នក​គ្រប់គ្នា ដើម្បី​ទទួលបាន​នូវសេចក្តី​អំណរ​រីករាយ​នៃ​ពិធីបុណ្យ​Carnival។ ហ្គោលវែល ផ្តល់ជូន​លោកអ្នក​នូវភាព​ភ្ញាក់ផ្អើល​កាន់តែ​ច្រើន​បន្ថែមទៀត!

The excellent Journey starts, after the Games completed successfullyWarm congratulations to Cambodia-Macau New Year's Cup 2019 of International Friendship Football games completed successfully
The Grand Event of Two days ended successfully, completed with the seminar, food, music, football match, Goldwell Capital to brings of China-Cambodia people with a full-scale sensory feast that combines sight, hearing, and taste.
As a sponsor, Goldwell Capital invited the Cambodian Securities Regulatory Commission (SECC) officials supporting and to attend the event. Cambodian Securities Commission Chairman Mr. H.E.Sou Socheat and Vice-Chairman H.E.Sok Dara came to guide. Those two VIP guests are very grateful to Goldwell Capital for the leadership and promotion of the financial derivatives market in Cambodia. They said that they will continue to strengthen the supervision and control of the entire market and push towards the existing regulatory system to another excellence level. Traders are also strongly encouraged to choose brokers with licenses to invest and to protect their assets and rights. At the same time, Mr. George Black and Mr. Naoto Arase, Chief trading consultants of Goldwell Capital, gave a wonderful speech of derivatives trading products of the “Double Revenue 2020 program”. They sharing their professional knowledge and experience to every participant in the audience in a relaxed and humorous way. All guests were full of interest, actively asked questions, professional knowledge achieved, a bunch of gifts and returned with excitement.
After the seminar, the wonderful band performance spark enthusiasm for all guests. Cambodian Singer G-Devith, Nico, Sonya brought their guests into a world of musical, mixed with the unique voice from rock & roll to love songs. The venue was filled with joyful cheers. At the same time, the cuisines of various countries are listed, the guest’s excitement will never complete without passions of music and world-class delicacies. Among them, German craft beer has become everyone’s favorite. The mellow taste, with a slight sweetness, uses a sincere ingenuity quality to gain everyone’s praise.
The climax of the Cambodia – Macau football match Events. The symbolized friendship and passion Games started witnessed by the audience, and the whole journey of the games all the audience was so excited and cheerful. Along with the national anthems of these two countries, the solemn atmosphere brought everyone into this game of glory and friendship. The cheerleaders are enthusiastic, cheering and passions with every stretch of action. The players fight hard and show the charm of football with their own strength. The audience in the stands cheered enthusiastically and used the power of sound to interpret every exciting moment. From the game’s stadium to the audience area, from players to spectators, passion and vitality become the tacit understanding of the entire venue. Upside down of the games, the strength from two sides of the match. Play hard with strength is the best respect for football and opponents, and the fairest game rules in sports.
The event ended with full of unwilling. 2019 records our passionate celebration. Looking forward to 2020, Goldwell Capital will lead your excellent journey. As a derivative commodity broker with formal qualifications, Goldwell Capital provides you with the most professional and meticulous services. It is also willing to provide a common opportunity for all people who follow or have not followed us to create joy of the carnival gathering. More surprises stay tuned with Goldwell Capital!